A játékosoknak szánt perifériák kapcsán leginkább négy nagy kategóriát szokás emlegetni, melyek között az egereket, a billentyűzeteket, az egérpadokat és a headseteket találjuk meg. Mai tesztalanyunk az utóbbi kategóriába sorolandó, mégsem egy átlagos termék, hiszen egy kompakt megoldásról van szó, melynek komoly létjogosultsága van a játékosok körében.
Akik a komolyabb esport rendezvényeket figyelemmel kísérik, azok már több alkalommal is láthatták kedvencüket egy-egy „fülbedugós” megoldással, melynek több oka is van. Egyfelől ezek a megoldások közvetlen a fülbe juttatják az információkat és a lehető legjobban kiszűrik a kinti zajokat, másfelől pedig további zajszűrőként könnyen rájuk lehet venni még egy normál headsetet, melynek méretéből adódóan a mikrofonja is jobb minőségű. Mindehhez hozzájön az a multifunkcionalitás, melyet a nagy headsetek gyártói csak próbálnak sejtetni egy-egy kiragadott képpel, hiszen jól tudjuk, hogy a legtöbben in-ear headseteket használnak a mindennapok során például az okostelefonjuk mellé. A Cooler Master megoldása tehát nem csak egy otthon használatos gamer termék, hanem egy általános használatra is kiváló headset.
Persze ne szaladjunk ennyire előre, hiszen sokan jól tudják, hogy az in-ear megoldások rengeteg buktatóval rendelkeznek. Szerencsére a Cooler Master esetében a legtöbb buktató nincs jelen, hiszen az alumínium borítás igen masszív külsőt kölcsönöz a hangkeltőknek, míg a cserélhető fülgumikat még talán túl nehéz is cserélni. A lapos kábel nem csomósodik és elég masszívnak tűnik, rajta pedig csak a mikrofon és egy hívásfogadó gomb kapott helyet. A kialakítás kapcsán az egyetlen negatívum talán az egyenes jack dugó lehet, hiszen a legtöbb felsőkategóriás modell L-alakú véget kapott, viszont a kiegészítőket elnézve ez a döntés is érthető.
A csomagban ugyanis a már említett fülgumik mellett egy praktikus kis tartót, egy repülőgépes átalakítót és egy PC-s átalakítót találunk. A kis tároló igen masszív és nagyon praktikus, míg a repülőgépes adapter üde színfolt, de elsősorban nem a magyar vásárlókat szolgálja ki. A PC-s átalakító azonban egy nagyon fontos kiegészítő, hiszen ettől lesz igazán multifunkciós a termék.
A hagyományos 3,5mm-es jack végnek köszönhetően ugyanis használhatjuk laptopokhoz, táblagépekhez, okostelefonokhoz és akár konzolokhoz is, míg a PC-s átalakító külön bontja nekünk a mikrofon és a fülhallgató részt, így teljes értékű gamer headset válik belőle. Az általános hangminőséget tekintve az elődhöz képest sokat fejlődött a Pitch Pro, saját árkategóriáját tekintve pedig egyáltalán nem szégyenkezhet. A basszusok kellően erősek, a külső zajokat pedig remekül szűri. Utóbbi a játékosok számára is rendkívül fontos lehet, illetve számukra még a mikrofon is egy meghatározó pont. Azt kell mondjuk, hogy ezen a téren érződik a méretből adódó hátrány, ugyanakkor panaszunk nem lehet rá. Nem nekünk lesz a legtisztább hangunk a szerveren, de a társaink minden információt meg fognak kapni és érthetően fogják hallani.
A gamer headsetek kapcsán nagyon fontos az ár is, hiszen egy komplett gamer szett kialakításakor fontos megnézni, hogy mely perifériákon nyerhetünk egy kicsit és azt hova tudjuk pótlásként áthelyezni. A 12 000 Ft környéki árával és 3 év garanciájával a Cooler Master Pitch Pro kimondottan ajánlott, hiszen ennyiért a normál headsetek között nagyon nehezen találunk valóban minőségi és elismert gyártótól származó megoldást. Mindehhez még hozzájön a multifunkciós felhasználás is, mely egy olyan hatalmas extra, amibe elsőre sokan bele sem gondolnak. Persze a kényelem miatt nem árt egy normál gamer headset sem az asztalra, így mi leginkább egyfajta kiegészítésként tudnánk ajánlani a Pitch Pro-t, annak viszont szinte tökéletes!