A Cooler Master nem is olyan régen gondolt egyet és egy teljesen új paletta kezdeteit rakta le az asztalra a “Master” szériával, mely az elején még kissé érthetetlen volt, mára azonban kiteljesedett, hiszen minden találunk benne, amiről a gyártó eddig híres volt. Ma az egyik, viszonylag friss modelljüket mutatjuk be nektek, mely az első “Master” termékek leszármazottja, azonban egy specifikusabb piac számára készült, egyfajta hiánypótlóként.
ACooler Master MasterCase Pro 3 vendégeskedett ugyanis nálunk, mely külsőre egyértelműen a MasteCasból építkezik, azonban azok számára készült, akik kompakt, de jól felszerelt és személyre szabható számítógépházra vágynak. Ennek megfelelően M-ATX és M-ITX méretű alaplapokhoz készült, vagyis egy szűkebb piac számára jöhet képbe. Az alábbiakban néhány fontosabb szempont szerint megpróbáljuk részletesen bemutatni nektek a terméket.
Külső
Ha röviden el szeretnénk intézni, annyit írnánk, hogy egy összement MasterCase 5-ről van szó, de azért akadnak különbségek, melyek főként a méretből adódnak. Ilyen például az, hogy a nagy testvér esetében 8, itt pedig 5 bővítőhelyet találunk, ami még is bőven elég kell hogy legyen. Az anyaghasználat itt is kiváló, rendkívül masszív házról van szó, melyre akár rá is állhatunk. A dizájn ugye mindig szubjektív, nekünk tetszik a MasterCase vonal, de azért jó lenne egy-két modernebb modellt látni a palettán, mely színesebb és esetleg komolyabban eltér az eddig MasterCase házaktól.
Az I/O panelt sem gondolkodták túl, két USB 3.0 csatlakozó és a szokásos gombok, audio-csatlakozók mellett egy állapotjelző LED kapott még rajta helyet. A moduláris felépítésnek hála az oldallapokat, az előlapot és a ház felső részét is kedvünkre alakíthatjuk, attól függően, hogy több ventilátort, jobb szellőzést vagy a dizájnt választjuk.
Belső
A belső sem rejt nagy izgalmakat, viszont az rögtön szembetűnő, hogy átgondolták azt, illetve a sokéves tapasztalat is megfigyelhető. Az alaplapok könnyen és stabilan helyezhetőek el, az SSD-k dedikált tartókat kaptak, a tápegység mellé pedig még néhány HDD is elfér az alsó szintre. A hűtést kedvünkre variálhatjuk, akár vízhűtéses megoldást is szerelhetünk a házba. A kábelmendzsmentet szintén jól megoldották, a zárt oldallap mögé mindent el tudunk rejteni, a belső részen pedig az átvezetők segítenek összekötni a hardvereket.
Összegzés
A ház nagyjából 30-35 000 Ft-ba kerül, vagyis egyáltalán nem olcsó. Sajnos ez a nagy átalakulás az egész CM palettát megdrágította, viszont minden eddiginél jobb minőséget kapunk. Az ilyen házak jó néhány generációt túlélnek, hatalmas okunk sem lehet majd a cserére, hiszen a házak piaca nem nagyon tud újat felmutatni. A belső hardverek megoldják majd a változatosságot, színes LED fények, kompakt vízhűtések és miegymás.
Mi abszolút elégedettek voltunk a házzal, szívesen látnánk az irodában, de jól tudjuk, hogy sokan már körül sem néznek ebben az áraktegóriában. A CM-nek mi azt javasolnánk, hogy viszonylag kevés kompromisszumokkal dobjanak piacra néhány olcsóbb házat, vagyis kövessék azt, amit a perifériák piacán már megléptek és ott sikert is arattak.